KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14177417
nr 1417 7417
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålningar, 4 st, Landskap / kust, Signerad. Olja på pannå,
yttermått inklusive ram: 13x14-23x30 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 6 september 2021
kl 18:32:02
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius